Kardiyo Vasküler Risk Hesaplama

Yeni Kardiyo Vasküler Risk Hesaplama

Kalp Damar Hastalıkları Risk Hesaplama

Merhaba, Kalp Damar Hastalıkları Risk Hesaplama sayfası ile karşınızdayım. Kalp ve damar sistemi hastalıkları hali hazırda önde gelen ölüm sebepleri arasındadır. Hastalığın tedavisinin yanı sıra bu hastalıktan korunmak için mevcut risk faktörlerinin tespit edilmesi ve onların da tedavi edilmesi veya düzeltilmesi gerekmektedir.

Yapılan büyük ölçekli çalışmalarda tespit edilen ve hastalığın ortaya çıkması ve ilerlemesiyle ilişkilendirilen bu risk faktörlerinin analizi ile gelecek 10 yılda karşı karşıya kalabileceğimiz kardiyo vasküler risk oranı hesaplanabilmektedir. Üç adet meşhur risk hesaplayıcı;

Framingham, QRISK3-2017 ve ACC/AHA ASCVD Risk Hesaplayıcılarının birlikte bulunduğu sayfaya gitmek için lütfen bu linke tıklayınız.

Yeni Kardiyo Vasküler Risk Hesaplama v4.0

Bu sayfadaki risk hesaplamaları “2013 ACC/AHA Guideline on the Assessment of Cardiovascular Risk. A Report of the American College of Cardiology/American Heart Association Task Force on Practice Guidelines” makalesine dayanılarak hazırlanmış ve bizzat şahsım tarafından kodlanmıştır.

Siz de 5-6 dakikanızı ayırıp, şahsınıza ait risk değerlendirmesini öğrenebilirsiniz. Dilerseniz kardiyo vasküler risk raporunuzu, yüksek kolesterol hastalığı, yüksek tansiyon hastalığı, şeker hastalığı ve sigarayı bırakma konularında perhiz ve yardım dosyalarını kendi bilgisayarınıza indirebilirsiniz. (ACC/AHA ASCVD Risk Hesaplaması için lütfen bu linke tıklayınız.)

Kalbiniz sevgiyle dolsun..


Protected by Copyscape


Creative Commons LicenseYeni Kardiyo Vasküler Risk Hesaplama v4.0 by Dr. Ufuk Ali Türk is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.


About Ufuk Ali Türk

1971 Ayvalık - Balıkesir doğumluyum. Dünyalar güzeli bir eşim ve iki evladım var, şu anda Fethiye/Muğla'da yaşamaktayız. Özel Letoon Hospital'de Kardiyoloji uzmanı olarak çalışmaktayım.