Kardiyo Vasküler Risk Hesaplama

Yeni Kardiyo Vasküler Risk Hesaplama

Yeni Kardiyo Vasküler Risk Hesaplama v4.0

Merhaba, Kardiyo Vasküler Risk Hesaplama sayfası ile karşınızdayım. Kalp ve damar sistemi hastalıkları hali hazırda önde gelen ölüm sebepleri arasındadır. Hastalığın tedavisinin yanısıra bu hastalıktan korunmak için mevcut risk faktörlerinin tespit edilmesi ve onların da tedavi edilmesi veya düzeltilmesi gerekmektedir.

Yapılan büyük ölçekli çalışmalarda tespit edilen ve hastalığın ortaya çıkması ve ilerlemesiyle ilişkilendirilen bu risk faktörlerinin analizi ile gelecek 10 yılda karşı karşıya kalabileceğimiz kardiyo vasküler risk oranı hesaplanabilmektedir. (Buradaki risk hesaplamaları “2013 ACC/AHA Guideline on the Assessment of Cardiovascular Risk. A Report of the American College of Cardiology/American Heart Association Task Force on Practice Guidelines” makalesine dayanılarak hazırlanmış ve bizzat şahsım tarafından kodlanmıştır.)

Siz de 5-6 dakikanızı ayırıp, şahsınıza ait risk değerlendirmesini öğrenebilirsiniz. Dilerseniz kardiyo vasküler risk raporunuzu, yüksek kolesterol hastalığı, yüksek tansiyon hastalığı, şeker hastalığı ve sigarayı bırakma konularında perhiz ve yardım dosyalarını kendi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İsterseniz kendi bilgilerinizi veritabanına kaydedebilir, daha sonra güncelleyebilirsiniz. Risk bilgilerinin, adres bilgileriyle beraber kaydedilmesi ülkemizdeki coğrafi bölgelere göre risk profilinin çıkartılmasında yardımcı olacaktır.

Kalbiniz sevgiyle dolsun..

 

Risk Hesaplaması için lütfen bu linke tıklayınız..

 


Protected by Copyscape


Creative Commons LicenseYeni Kardiyo Vasküler Risk Hesaplama v4.0 by Dr. Ufuk Ali Türk is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.


About Ufuk Ali Türk

1971 Ayvalık - Balıkesir doğumluyum. Dünyalar güzeli bir eşim ve iki evladım var, şu anda Samsun'da yaşamaktayız. Özel Atasam Hastanesi'nde Kardiyoloji uzmanı olarak çalışmaktayım.

Bir cevap yazın